Загальна кількість переглядів сторінки
пʼятницю, 27 березня 2015 р.
четвер, 26 березня 2015 р.
Урок з української мови у 3 класі
Тема: Написання слів
типу сонце, серце, чесний.
Мета: порівняти
написання слів типу сонце, серце, чесний в українській і російській мовах, установити логічні
зв’язки між новим матеріалом і раніше вивченим, формувати вміння будувати
зв’язний текст за аналогією, удосконалювати навички грамотного письма;
збагачувати словниковий запас; розвивати творчу уяву; виховувати наполегливість
і самостійність.
Обладнання: опорні моделі,
сюжетний малюнок «Сад цвіте».
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
Продзвенів уже дзвінок,
Всіх покликав на урок.
Тож і ми часу не гаймо –
Працювати починаймо!
-
Посміхніться
один одному! Цей урок принесе нам усім радість спілкування один з одним;
допоможе вам піднятися ще на один рівень шкільної грамотності.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Скажіть будь ласка - для чого
людині потрібно бути грамотною? (Це
потрібно для того, щоб спокійно і впевнено себе почувати серед людей.
Висловлювати правильно свої думки, грамотно писати).
1.
Каліграфічна хвилинка.
Писати
каліграфічно не менш важливо, ніж писати грамотно, тому почнемо урок з хвилинки
каліграфії.
со он нц це
-
Прочитайте буквосполучення;
-
Запишіть каліграфічно поєднання цих літер;
ІІІ. Підготовка
учнів до сприйняття нового матеріалу
-
Спробуйте скласти слово з цих буквосполучень (Сонце);
-
Складіть з цим словом словосполучення (Яскраве сонце, Сонячний день, Сонячна
усмішка); 2 – 3 учні біля дошки;
-
А тепер складемо речення зі словом «Сонце».
ІІІ. Повідомлення теми
й завдань уроку
Діти, а скажіть це слово російською мовою? (Солнце).
Вимовте чітко, як би ви його
записали? (Прицепить карточку).
Давайте порівняємо ці слова.
Чи помітили ви різницю в
написані цього слова? Яку?
Так ось в українській мові
відбувається спрощення приголосних,
пишуться тільки ті приголосні які ми
вимовляємо та чуємо.
Завдання нашого уроку навчитися
писати слова типу: Сонце, серце, чесний.
ІV. Первинне сприйняття й усвідомлення нового
матеріалу
Порівняння вимови й написання слів у російській і українській мовах
- Подивіться на таблицю,
прочитайте слово в російській мові потім в українській ( таблица)
-
Як називається орфограма в коренях слів, пов’язана з написанням буквосполучень –стл-, -стн-, -здн- у
російській мові?
(Непроизносимые согласные звуки.)
-
Чому сполучення
цих букв є орфограмою в російській мові?
( Вимова слів не відповідає написанню.)
- Чи
відповідає вимова слів написанню в українській мові?
- Так яке
правило слід знати при написані цих слів в українській мові? (Як
вимовляємо так і пишемо).
- Відкрили підручник (вправа
256, с. 108 підручника).
- Так в якій мові вимова слів відповідає
написанню?
- Спишіть українські слова.
??? Зробіть висновок (Як вимовляємо так і пишемо)
про написання слів типу сонце, серце, чесний.
3. Фізкультхвилинка.
V. Закріплення
та осмислення знань
Переклад тексту українською мовою.
Солнце стоит над лесом. Радостный звон слышен вокруг. Вот свистнул дрозд. А
это – счастливая песня соловья. (Сонце стоїть над лісом. Радісний
дзвін чути навколо. Ось свиснув дрізд. А це - щаслива пісня
солов'я.)
- Обведіть слова, правопис яких українською та російською мовами відрізняються.
- Робота з приказками та прислів’ями: (Самостійна
робота)
Весняне
солнце, як дівчини сердце.
Честне діло
роби сміло!
Якщо друг у
тебе є, життя радістним стає.
Прочитайте приказку, чи всі слова
записані українською мовою?
Виправте помилки. Зробіть
самоперевірку. Чи всі правильно виправили помилки.
VI. Підсумок уроку
Запитання до учнів.
-
Що нового дізналися про правопис приголосних у корені
слова? (На відміну від російської в
українській мові відбувається спрощення приголосного).
-
Які слова типу сонце, серце запам’ятали? (Чесний, радісний …).
-
Що вчилися робити на уроці? (Правильно вимовляти та писати сліва в яких відбувається спрощення).
Оцінювання відповідей учнів, коментування
оцінок.
VII. Домашнє
завдання
Виконати вправу 260, с. 109 підручника.
А зараз
давайте «Чесну людину з щирим серцем осяємо сонечками».
Русский язык
3 класс
Тема: Обучающее
изложение. «Ёжик»
Цель:
Формирование
умения строить текст.
Задачи:
·
Научить
определять тему текста.
·
Формировать
умение устанавливать связь заголовка с темой текста.
·
Формировать
умение определять последовательность частей в тексте.
Оборудование: презентация,
проектор, интерактивная доска
Ход
урока
1.
Организация
на урок.
2.
Беседа
по содержанию текста.
А) Учитель:
- Что вы знаете о жизни ёжика? (слайд 1)
- Прочитайте текст (слайд 2)
Ежик.
Вдруг
заметил ёжик в голубой луже голубую звезду. Тоже хотел наколоть – да не вышло.
Подумал он, подумал и накрыл её
лопушком: пусть до утра полежит.
Пошёл
тёмной ночью серый ёжик по лесу гулять.
Увидел красную клюквинку и наколол на серую иголочку. Увидел
жёлтый листочек и тоже наколол.
А
утром под лопухом вместо голубой звезды нашёл большое красное солнышко. Вот ёж
смеялся. Очень.
- Что необычного в этом тексте? (Части текста
перепутаны)
- Какому требованию должен отвечать текст, чтобы его было легко понять?
(Все части должны идти по порядку)
- Как определить последовательность частей?
- Прочитайте текст.
- Представьте, как происходили события: с чего всё
началось, как развивались события, как закончились?
(учащиеся самостоятельно определяют порядок
следования частей текста)
-О чём говорится в первой части? (слайд 3) (О том,
как ёжик гулял по лесу)
- Как дальше развивается действие?
- О чём говорится во второй части? (О том, как ёжик
нашёл звезду)
- О чём третья часть? (О том, как утром он нашёл
красное солнышко).
- Какие слова помогли определить порядок частей?
(Вдруг, а утром)
Б) Один ученик
читает весь восстановленный текст.
Ежик.
Пошёл
тёмной ночью серый ёжик по лесу гулять.
Увидел красную клюквинку и наколол на серую иголочку. Увидел
жёлтый листочек и тоже наколол.
Вдруг
заметил ёжик в голубой луже голубую звезду. Тоже хотел наколоть – да не вышло.
Подумал он, подумал и накрыл её
лопушком: пусть до утра полежит.
А
утром под лопухом вместо голубой звезды нашёл большое красное солнышко. Вот ёж
смеялся. Очень.
В)
Учитель: (слайд 5)
-
О чём этот рассказ? ( О том, как ёжик отражение принял за настоящую звезду)
-
Понял ли ёж свою ошибку?
-Что
об этом говорится в рассказе?
-
Как он отнёсся к своей ошибке? Прочитайте.
(Слайд 6)
3. Подготовка к изложению и
составление плана.
А) Языковые
особенности текста.
-
Как автор относится к ёжику?
-Найдите
в первой части предложения с повторяющимися словами. Почёму автор повторяет
слова «увидел» и «наколол»? (Ёжик неторопливо гуляет, что увидит, то и наколет
на иголки).
-Почему
ёжику не удалось наколоть голубую звезду? Что об этом сказано?
-
Какой знак пунктуации стоит во втором предложении текста? Прочитай
выразительно.
Б) Орфографическая подготовка (слайд
7)
1. Вставь пропущённые в словах
буквы:
пош_л
увид_л н_чего ж_лтые
замет_л
л_пушком наш_л подум_л
2.
Найди в тексте слова с приставками,
назови приставки.
(возврат по
ссылке на слайд 6)
3.
Составление плана (переход по ссылке на слайд 8)
План
1.
Ночная
прогулка по лесу.
2.
Голубая
звезда в луже.
3. Утреннее красное солнышко.
4.
Написание изложения и его проверка.
Прочитайте ещё раз текст и приготовьтесь к его
записи (посылке на слайд 6)
-Сколько частей в тексте? Как их нужно показать при
записи?
Учащиеся пишут изложение по плану (слайд 8) и проверяют написанное (слайд 9).
5.Итог
урока.
- Что было интересным?
- Что оказалось сложным?
Підписатися на:
Дописи (Atom)